Ostrzeżenie od Google dla domen bez HTTPS

W nocy każda z osób, która ma dodaną swoją witrynę do Google Search Console otrzymała maila z komunikatem:

„Niezabezpieczone pobieranie haseł będzie powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome w 56 ostrzeżeń dla strony internetowej http://nazwastrony.pl”.

Mail zawierał taką treść:

 komunikat-ssl-brak-zabezpieczen

W treści wiadomości email, możemy się dowiedzieć, że od października 2017 – przeglądarki – a napewno przeglądarka Chrome będą informować użytkowników stron o braku odpowiedniego zabezpieczenia na danych stronach. Odnosi się to do stron, które nie posiadają certyfikatu SSL, a które posiadają u siebie formularze. Dwa lata temu Google wprowadziło takie ostrzeżenia w panelach logowania, rejestracji, dzięki czemu wiele sklepów i forów wprowadziło certyfikaty SSL.

Jak będzie wyglądać taki komunikat? Jeszcze nie wiemy, ale będzie się to prezentować prawdopodobnie tak:

brak-zabespieczen-ssl-google-chrome

Podsumowując, jeśli na Twojej stronie znajduje się formularz, newsletter, panel logowania/rejestracji to Google Chrome będzie sprawdzało czy na danej stronie został wdrożony certyfikat SSL. Jeśli dana strona nie będzie posiadała takiego certyfikatu to pojawiać się będzie komunikat, że witryna jest niebezpieczna.

 

Już od paru lat Google wdraża cerfyfikaty SSL dla stron internetowych starając się odchodzić od niezabespieczonych standardów (http://) w stronę bezpieczniejszych (https://).

 

Jeśli zastanawiałeś się czy warto przejść na https, wydaje się, że jest teraz odpowiedni moment na wdrożenie certyfikatu SSL. Pamiętaj, o paru ważnych kwestiach przy wdrażaniu SSL, o których pisaliśmy tutaj.

 

Od dawna pasjonuje się wszystkim co związane z tworzeniem stron, optymalizacją oraz pozycjonowaniem. Starając się przybliżyć zagadnienia związane z tymi tematami w jak najprostszy sposób.

O nas

Oferujemy kompleksowe usługi marketingu internetowego. Nasze doświadczenie pomoże odnieść sukces Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Darmowa wycena

Oferujemy profesjonalną obsługę SEO. Pomożemy Ci osiągnąć sukces.

Więcej na naszym blogu

Zobacz wpisy na naszym blogu
No Comments

Dodaj komentarz