Nie rób tego błędu – nie zamykaj sklepu w Święta!

Już za dwa dni Święta, dla wielu sklepów internetowych kończy się już gorący okres zakupowy i nadchodzi okres spokoju, kiedy możemy zająć się sprawami mniej pilnymi. Nie oznacza to oczywiście, że w okresie Świąt nie będzie zamówień, tym bardziej dziwi mnie decyzja jednego ze sklepu (dość popularnego), który oferuje gry planszowe i postanowił na okres świąteczny zamknąć sklep internetowy. Po wejściu na ich stronę zobaczymy taki komunikat:

przerwa-swiateczna

Nie jest to jedyny przypadek, znam jeszcze parę sklepów, które w związku z inwenteryzacją, zamykają swoje sklepy nawet na 5 dni. Dlaczego nie nalezy tego robić? Głównie ze względu na pozycjonowanie.

 

Jak doskonale wiecie pozycjonowanie wymaga czasu i wiąże się ze sporym nakładem pracy, optymalizacją, zdobywaniem linków, a w momencie gdy zamykamy sklep i wprowadzamy zaślepkę w takim stylu strona z pewnością oberwie w wynikach wyszukiwarki i spadnie na niższe pozycje. Dzieje się tak dlatego, że roboty Google wchodząc na stronę otrzymają tylko taki komunikat, który będą indeksować. Oczywiście może się to też wiązać z wyindeksowaniem strony z wyników wyszukiwarki, przez co nie będziemy mogli jej już znaleźć w wynikach.

Jeśli jednak chcemy poinformować klientów, że zamówienia nie będą wysyłane w danym okresie, to wystarczy dodać popup, który taką informację poda klientom. Oprócz tego można do nich wykonać mailing informujący, że w danym okresie zamówienia nie będą realizowane.

 

 

Od dawna pasjonuje się wszystkim co związane z tworzeniem stron, optymalizacją oraz pozycjonowaniem. Starając się przybliżyć zagadnienia związane z tymi tematami w jak najprostszy sposób.

O nas

Oferujemy kompleksowe usługi marketingu internetowego. Nasze doświadczenie pomoże odnieść sukces Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Darmowa wycena

Oferujemy profesjonalną obsługę SEO. Pomożemy Ci osiągnąć sukces.

Więcej na naszym blogu

Zobacz wpisy na naszym blogu
No Comments

Dodaj komentarz