O czym musisz pamiętać wdrażając protokół HTTPS i certyfikat SSL?

Wdrażasz właśnie certyfikat SSL i zastanawiasz się czy o czymś nie zapomniałeś? Postaramy się w paru punktach przedstawić o czym koniecznie musisz pamiętać wdrażająć protokół HTTPS.

 

Aktualizacja adresów plików i grafik

Często po wdrożeniu cerfyfikatu i wpisaniu poprawnego adresu z https:// nie pojawia nam się zielona kłódka przy adresie, tylko szara lub czerwona. Ma to związek głównie z błędnymi adresami do grafik czy też podstron danej strony. Najwygodniej z poziomu bazy danych dokonać odpowiednich modyfikacji, aby linki kierowały do właściwych elementów strony z protokołem https.

 

Przekierowania 301

Należy przekierować adres http:// na adres https:// poprzez przekierowanie 301. Oznacza to, że wprowadzając adres strony http://adresstrony.pl zostaniecie przeniesieni na zaszyfrowany adres https://adresstrony.pl. Pamiętaj koniecznie, aby nie było to przekierowanie 302, które wykonują niektóre hostingi – takie przekierowanie nie przekazuje mocy pod kątem pozycjonowania.

 

Google Search Console

Każda strona powinnabyć dodana do narzędzia Google Search Console i poprawnie zweryfikowana. W przypadku protokołu https:// koniecznie dodaj do narzędzia GSC domenę z https://, bez tego nie będzie ono zbierało poprawnie danych.

 

Mapa strony

Jeśli wszystko działa poprawnie koniecznie zaaktualizuj mapę strony. Pojawią się w niej już poprawne adresy, co jednocześnie przyśpieszy indeksację nowych linków.

 

Google Analytics

Sprawdź również, czy Google Analytics zbiera poprawnie dane. Czasami Google Analytics wymaga zaaktualizowania swojego kodu przy zmianie na https.

 

 

Jeśli wszystko sprawdziłeś i działa poprawnie nie zapomnij jednak stale monitorować strony. Sprawdzaj też, czy proces indeksacji nowych linków przebiega poprawnie.

Od dawna pasjonuje się wszystkim co związane z tworzeniem stron, optymalizacją oraz pozycjonowaniem. Starając się przybliżyć zagadnienia związane z tymi tematami w jak najprostszy sposób.

O nas

Oferujemy kompleksowe usługi marketingu internetowego. Nasze doświadczenie pomoże odnieść sukces Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Darmowa wycena

Oferujemy profesjonalną obsługę SEO. Pomożemy Ci osiągnąć sukces.

Więcej na naszym blogu

Zobacz wpisy na naszym blogu
No Comments

Dodaj komentarz