Jak dodać zakładkę do menu bez linkowania w WordPressie

Dodanie nieklikalnego elementu menu do strony opartej na WordPressie jest bardzo proste, jednak dla niektórych może się okazać trudne, gdyż WordPress wymaga, aby poszczególne elementy menu linkowały do danej podstrony lub do danego linku. Wiele osób jednak tworząc menu potrzebuje dodać podmenu do danej zakładki bez wiązania strony nadrzędnej z żadnym elementem.

Czyli dla przykładu posiadamy parę elementów naszej oferty jak np. pozycjonowanie, tworzenie stron itp. wszystko to jest naszą ofertą, ale nie mamy tyle miejsca w menu, aby wszystkie zakładki zmieścić, dlatego tworzymy submenu, ale nie chcemy by element nadrzędny – „Oferta” był klikalny i co wtedy robimy?

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest dodanie nowego elementu menu. Przechodzimy więc do zakładki w panelu administratora „Wygląd -> Menu”. Chcemy dodać element niestandardowy więc klikamy „odnośniki”. W polu adresu URL wprowadzamy znak #, a w polu „tekst odnośnika” oczywiście wprowadzamy nazwę naszego elementu menu, czyli w tym przypadku Oferta.

dodanie odnośnika do menu

Następnie dodaj ten element i zapisz menu. Kolejnym krokiem jaki trzeba zrobić, jest ponowna edycja tego elementu, czyli przy zakładce „Oferta” klikamy i rozwijamy ten element. Usuwamy wtedy znak „#” i zapisujemy. Gotowe. Teraz możesz śmiało podpinać kolejne elementy menu pod tą zakładkę.

Od dawna pasjonuje się wszystkim co związane z tworzeniem stron, optymalizacją oraz pozycjonowaniem. Starając się przybliżyć zagadnienia związane z tymi tematami w jak najprostszy sposób.

O nas

Oferujemy kompleksowe usługi marketingu internetowego. Nasze doświadczenie pomoże odnieść sukces Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Darmowa wycena

Oferujemy profesjonalną obsługę SEO. Pomożemy Ci osiągnąć sukces.

Więcej na naszym blogu

Zobacz wpisy na naszym blogu
No Comments

Dodaj komentarz