Gdzie warto kupić domenę, by nie stracić?

Nie tak dawno pisałem o tym jak wybrać odpowiednią dla siebie domenę, tym razem opiszę jak ją kupić i gdzie najlepiej. Wpis ten powstał, gdyż często od klientów dostawałem wiadomości:

czemu ta domena jest teraz taka droga, jak płaciłam za nią tylko 1zł, a teraz nagle 130zł.

 

Wiele osób nacieło się na takie przypadki, więc opiszę Wam co i jak. Skupię się dziś na sytuacji kiedy mamy już nazwę dla naszej strony i wiemy, że można ją kupić – tzn. jest wolna.

 

Zakup domeny

Firm oferujących zakup domen jest naprawdę mnóstwo i nawet kupując domenę z końcówką .pl nie musimy jej kupować w Polsce, tak więc przed zakupem możemy dokładnie posprawdzać opinie o każdej firmie. Większość osób skojarzy zapewne z miejsca takie firmy jak home.pl czy nazwa.pl. Nie należą one do najtańszych, chociać pierwszy rok oferują w bardzo dobrej cenie 0zł, to już przedłużenie domeny na następny rok będzie nas kosztować 123zł brutto. Ja osobiście polecam zakup domen w ovh.pl, hekko.pl, czy premium.pl, gdzie za 1 rok zapłacimy około 15zł, ale już każdy kolejny rok będzie nas kosztować około 50zł (dla przykładu ovh.pl – zakup domeny 8.50zł brutto, przedłużenie 43zł brutto). Więc sumując obie kwoty w ciągu roku, oszczędzamy ponad 100zł. Kwota może i nie duża, ale dla młodych biznesów, które dopiero ruszają każde oszczędności się przydadzą.

 

Oczywiście podałem powyżej przykład tylko dla domeny krajowej .pl, dla każdej końcówki warto samemu poszukać najlepszej oferty, przy czym warto też po wybraniu najkorzystniejszej oferty sprawdzić opinie o firmie w sieci.

 

Dodam do tego również, że kupując domenę nie ograniczamy się do danego hostingu, tak więc nie jest problemem jeśli domenę będziecie mieli w innym miejscu niż hosting, ale o doborze odpowiedniego hostingu napiszę innym razem.

Od dawna pasjonuje się wszystkim co związane z tworzeniem stron, optymalizacją oraz pozycjonowaniem. Starając się przybliżyć zagadnienia związane z tymi tematami w jak najprostszy sposób.

O nas

Oferujemy kompleksowe usługi marketingu internetowego. Nasze doświadczenie pomoże odnieść sukces Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Darmowa wycena

Oferujemy profesjonalną obsługę SEO. Pomożemy Ci osiągnąć sukces.

Więcej na naszym blogu

Zobacz wpisy na naszym blogu
No Comments

Dodaj komentarz